You more than likely won't save any money doing this, it's more about quality food. The next batch will have the beef liver at $5/lb.
Someday I'll figure the cost on this batch. Got 47 one cup servings.
Right now this mix is just half of lunch time, let their system gets used to it. I do get the pleasure of when it comes out the other end so being careful. We will also be boosting other meals of kibble with ground flax seed, raw eggs and yogurt on a rotating basis.